Beykoz Su Tesisatçısı

/Beykoz Su Tesisatçısı

Beykoz Su TesisatçısıBeykoz Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Beykoz su tesisatçısı, Beykoz su tesisatçısı, Beykoz su tesisat tamircisi, Beykoz tesisatçı, Beykoz su tesisatçıları, Beykoz su tesisat firmaları ?, Beykoz su tesisatı ustaları ?, Beykoz su tesisatçıları, Beykoz tesisatçı, Beykoz Lavabo Açıcılar, Beykoz Pimaş Tıkanıklığı Açma, Beykoz tuvalet Tıkanıklığı Açma, Beykoz Lavabo Açma, Beykoz Klozet Gideri Açma, BeykozGider Açma Beykoz bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Beykoz lavabo açıcı, Beykoz Gider Tıkanıklığı Açma, Beykoz Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beykoz Lavabo Gideri Açma, Beykoz Tuvalet Gideri Açma, Beykoz tuvalet Açma, Beykoz Tuvalet açıcılar, Beykoz Pimaş Açıcı, Beykoz Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Beykoz Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Beykoz Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Beykoz, Beykoz Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Beykoz, Tıkalı Lavabo Açma Beykoz, Beykoz Tıkalı Tuvalet Açma, Beykoz Tıkalı Tuvalet Açan , Beykoz Tıkalı Pimaş Açan, Beykoz Tıkalı Pimaş Açıcı, Beykoz Tıkalı Lavabo Açıcı, Beykoz Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Beykoz, Tıkalı Gider Açıcı Beykoz, Tuvalet Açma Beykoz, Pimaş Açma Beykoz, Lavabo Açma Beykoz, Beykoz Tıkanıklık Açma, Beykoz Gider Açma, Mutfak Açma Beykoz, Beykoz Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Beykoz, Tıkalı Klozet Gideri Açma Beykoz, Tıkalı Klozet Borusu Açma Beykoz, Klozet Açmak Beykoz, Klozet Açıcı Beykoz, Klozet Açıcılar Beykoz, Beykoz Klozet Tıkandı, Beykoz Klozet’im Tıkandı, BeykozTıkanan Klozet Açma, Beykoz Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Beykoz, Klozet Tıkanıklığı Açma Beykoz, Klozet Tıkanması Beykoz, Klozet Açan Beykoz, Beykoz Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Beykoz, Tıkalı wc Açma Beykoz, Beykoz Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Beykoz, Beykoz Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Beykoz, Beykoz Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Beykoz, Beykoz Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Beykoz, Pimaş Açma Hizmetleri Beykoz, Beykoz tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Beykoz, Pimaş Açıcılar Beykoz, Beykoz Tıkanmış Pimaş açma, Beykoz Tıkanan Pimaşı açma, Beykoz Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Beykoz, Pimaş Açan ustalar Beykoz, Pimaş Açan Firmalar Beykoz, Tıkalı Lavabo açan Beykoz, Tıkalı lavabo açıcı Beykoz, Tıkanan Lavabo Açma Beykoz, Tıkanmış Lavabo Açma Beykoz, Lavabo Aç Beykoz, Lavabo Açıcı Beykoz, Beykoz Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beykoz Tıkalı Lavabo Açma, Beykoz Lavabo Tıkandı, BeykozLavabo Açıcılar, Beykoz Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Beykoz, Kameralı Lavabo Açma Beykoz, Lavabo Gideri Açma Beykoz, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Beykoz, Lavabo Açmak Beykoz, Tıkalı Lavabo Açmak Beykoz, Robotla Tuvalet Açma Beykoz, Tıkanıklık Açma Beykoz, Tıkanıklık Açıcı Beykoz

No comments yet.

Yorum yap

Your email address will not be published.