Çekmeköy Su Tesisatçısı

/Çekmeköy Su Tesisatçısı

Çekmeköy Su TesisatçısıÇekmeköy Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Çekmeköy su tesisatçısı, Çekmeköy su tesisatçısı, Çekmeköy su tesisat tamircisi, Çekmeköy tesisatçı, Çekmeköy su tesisatçıları, Çekmeköy su tesisat firmaları ?, Çekmeköy su tesisatı ustaları ?, Çekmeköy su tesisatçıları, Çekmeköy tesisatçı, Çekmeköy Lavabo Açıcılar, Çekmeköy Pimaş Tıkanıklığı Açma, Çekmeköy tuvalet Tıkanıklığı Açma, Çekmeköy Lavabo Açma, Çekmeköy Klozet Gideri Açma, ÇekmeköyGider Açma Çekmeköy bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Çekmeköy lavabo açıcı, Çekmeköy Gider Tıkanıklığı Açma, Çekmeköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Çekmeköy Lavabo Gideri Açma, Çekmeköy Tuvalet Gideri Açma, Çekmeköy tuvalet Açma, Çekmeköy Tuvalet açıcılar, Çekmeköy Pimaş Açıcı, Çekmeköy Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Çekmeköy Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Çekmeköy Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Çekmeköy, Çekmeköy Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Çekmeköy, Tıkalı Lavabo Açma Çekmeköy, Çekmeköy Tıkalı Tuvalet Açma, Çekmeköy Tıkalı Tuvalet Açan , Çekmeköy Tıkalı Pimaş Açan, Çekmeköy Tıkalı Pimaş Açıcı, Çekmeköy Tıkalı Lavabo Açıcı, Çekmeköy Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Çekmeköy, Tıkalı Gider Açıcı Çekmeköy, Tuvalet Açma Çekmeköy, Pimaş Açma Çekmeköy, Lavabo Açma Çekmeköy, Çekmeköy Tıkanıklık Açma, Çekmeköy Gider Açma, Mutfak Açma Çekmeköy, Çekmeköy Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Çekmeköy, Tıkalı Klozet Gideri Açma Çekmeköy, Tıkalı Klozet Borusu Açma Çekmeköy, Klozet Açmak Çekmeköy, Klozet Açıcı Çekmeköy, Klozet Açıcılar Çekmeköy, Çekmeköy Klozet Tıkandı, Çekmeköy Klozet’im Tıkandı, ÇekmeköyTıkanan Klozet Açma, Çekmeköy Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Çekmeköy, Klozet Tıkanıklığı Açma Çekmeköy, Klozet Tıkanması Çekmeköy, Klozet Açan Çekmeköy, Çekmeköy Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Çekmeköy, Tıkalı wc Açma Çekmeköy, Çekmeköy Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Çekmeköy, Çekmeköy Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Çekmeköy, Çekmeköy Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Çekmeköy, Çekmeköy Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Çekmeköy, Pimaş Açma Hizmetleri Çekmeköy, Çekmeköy tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Çekmeköy, Pimaş Açıcılar Çekmeköy, Çekmeköy Tıkanmış Pimaş açma, Çekmeköy Tıkanan Pimaşı açma, Çekmeköy Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Çekmeköy, Pimaş Açan ustalar Çekmeköy, Pimaş Açan Firmalar Çekmeköy, Tıkalı Lavabo açan Çekmeköy, Tıkalı lavabo açıcı Çekmeköy, Tıkanan Lavabo Açma Çekmeköy, Tıkanmış Lavabo Açma Çekmeköy, Lavabo Aç Çekmeköy, Lavabo Açıcı Çekmeköy, Çekmeköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Çekmeköy Tıkalı Lavabo Açma, Çekmeköy Lavabo Tıkandı, ÇekmeköyLavabo Açıcılar, Çekmeköy Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Çekmeköy, Kameralı Lavabo Açma Çekmeköy, Lavabo Gideri Açma Çekmeköy, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Çekmeköy, Lavabo Açmak Çekmeköy, Tıkalı Lavabo Açmak Çekmeköy, Robotla Tuvalet Açma Çekmeköy, Tıkanıklık Açma Çekmeköy, Tıkanıklık Açıcı Çekmeköy

No comments yet.

Yorum yap

Your email address will not be published.