Acıbadem Su Tesisatçısı

/Acıbadem Su Tesisatçısı

Acıbadem Su TesisatçısıAcıbadem Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Acıbadem su tesisatçısı, Acıbadem su tesisatçısı, Acıbadem su tesisat tamircisi, Acıbadem tesisatçı, Acıbadem su tesisatçıları, Acıbadem su tesisat firmaları ?, Acıbadem su tesisatı ustaları ?, Acıbadem su tesisatçıları, Acıbadem tesisatçı, Acıbadem Lavabo Açıcılar, Acıbadem Pimaş Tıkanıklığı Açma, Acıbadem tuvalet Tıkanıklığı Açma, Acıbadem Lavabo Açma, Acıbadem Klozet Gideri Açma, Acıbadem Gider Açma Acıbadem bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Acıbadem lavabo açıcı, Acıbadem Gider Tıkanıklığı Açma, Acıbadem Lavabo Tıkanıklığı Açma, Acıbadem Lavabo Gideri Açma, Acıbadem Tuvalet Gideri Açma, Acıbadem tuvalet Açma, Acıbadem Tuvalet açıcılar, Acıbadem Pimaş Açıcı, Acıbadem Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Acıbadem Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Acıbadem Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Acıbadem, Acıbadem Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Acıbadem, Tıkalı Lavabo Açma Acıbadem, Acıbadem Tıkalı Tuvalet Açma, Acıbadem Tıkalı Tuvalet Açan , Acıbadem Tıkalı Pimaş Açan, Acıbadem Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Acıbadem Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Acıbadem, Tıkalı Gider Açıcı Acıbadem, Tuvalet Açma Acıbadem, Pimaş Açma Acıbadem, Lavabo Açma Acıbadem, Acıbadem Tıkanıklık Açma, Acıbadem Gider Açma, Mutfak Açma Acıbadem, Acıbadem Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Acıbadem, Tıkalı Klozet Gideri Açma Acıbadem, Tıkalı Klozet Borusu Açma Acıbadem, Klozet Açmak Acıbadem, Klozet Açıcı Acıbadem, Klozet Açıcılar Acıbadem, Acıbadem Klozet Tıkandı, Acıbadem Klozet’im Tıkandı, AcıbademTıkanan Klozet Açma, Acıbadem Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Acıbadem, Klozet Tıkanıklığı Açma Acıbadem, Klozet Tıkanması Acıbadem, Klozet Açan Acıbadem, Acıbadem Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Acıbadem, Tıkalı wc Açma Acıbadem, Acıbadem Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Acıbadem, Acıbadem Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Acıbadem, AcıbademPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Acıbadem, Acıbadem Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Acıbadem, Pimaş Açma Hizmetleri Acıbadem, Acıbadem tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Acıbadem, Pimaş Açıcılar Acıbadem, Acıbadem Tıkanmış Pimaş açma, Acıbadem Tıkanan Pimaşı açma, Acıbadem Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Acıbadem, Pimaş Açan ustalar Acıbadem, Pimaş Açan Firmalar Acıbadem, Tıkalı Lavabo açan Acıbadem, Tıkalı lavabo açıcı Acıbadem, Tıkanan Lavabo Açma Acıbadem, Tıkanmış Lavabo Açma Acıbadem, Lavabo Aç Acıbadem, Lavabo Açıcı Acıbadem, Acıbadem Lavabo Tıkanıklığı Açma, Acıbadem Tıkalı Lavabo Açma, Acıbadem Lavabo Tıkandı, AcıbademLavabo Açıcılar, Acıbadem Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Acıbadem, Kameralı Lavabo Açma Acıbadem, Lavabo Gideri Açma Acıbadem, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Acıbadem, Lavabo Açmak Acıbadem, Tıkalı Lavabo Açmak Acıbadem, Robotla Tuvalet Açma Acıbadem, Tıkanıklık Açma Acıbadem, Tıkanıklık Açıcı Acıbadem

No comments yet.

Yorum yap

Your email address will not be published.