Avcılar Su Tesisatçısı

/Avcılar Su Tesisatçısı

Avcılar Su TesisatçısıAvcılar Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Avcılar su tesisatçısı, Avcılar su tesisatçısı, Avcılar su tesisat tamircisi, Avcılar tesisatçı, Avcılar su tesisatçıları, Avcılar su tesisat firmaları ?, Avcılar su tesisatı ustaları ?, Avcılar su tesisatçıları, Avcılar tesisatçı, Avcılar Lavabo Açıcılar, Avcılar Pimaş Tıkanıklığı Açma, Avcılar tuvalet Tıkanıklığı Açma, Avcılar Lavabo Açma, Avcılar Klozet Gideri Açma, Avcılar Gider Açma Avcılar bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Avcılar lavabo açıcı, Avcılar Gider Tıkanıklığı Açma, Avcılar Lavabo Tıkanıklığı Açma, Avcılar Lavabo Gideri Açma, Avcılar Tuvalet Gideri Açma, Avcılar tuvalet Açma, Avcılar Tuvalet açıcılar, Avcılar Pimaş Açıcı, Avcılar Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Avcılar Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Avcılar Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Avcılar , Avcılar Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Avcılar , Tıkalı Lavabo Açma Avcılar , Avcılar Tıkalı Tuvalet Açma, Avcılar Tıkalı Tuvalet Açan , Avcılar Tıkalı Pimaş Açan, Avcılar Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Avcılar Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Avcılar , Tıkalı Gider Açıcı Avcılar , Tuvalet Açma Avcılar , Pimaş Açma Avcılar , Lavabo Açma Avcılar , Avcılar Tıkanıklık Açma, Avcılar Gider Açma, Mutfak Açma Avcılar , Avcılar Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Avcılar , Tıkalı Klozet Gideri Açma Avcılar , Tıkalı Klozet Borusu Açma Avcılar , Klozet Açmak Avcılar , Klozet Açıcı Avcılar , Klozet Açıcılar Avcılar , Avcılar Klozet Tıkandı, Avcılar Klozet’im Tıkandı, Avcılar Tıkanan Klozet Açma, Avcılar Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Avcılar , Klozet Tıkanıklığı Açma Avcılar , Klozet Tıkanması Avcılar , Klozet Açan Avcılar , Avcılar Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Avcılar , Tıkalı wc Açma Avcılar , Avcılar Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Avcılar , Avcılar Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Avcılar , Avcılar Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Avcılar , Avcılar Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Avcılar , Pimaş Açma Hizmetleri Avcılar , Avcılar tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Avcılar , Pimaş Açıcılar Avcılar , Avcılar Tıkanmış Pimaş açma, Avcılar Tıkanan Pimaşı açma, Avcılar Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Avcılar , Pimaş Açan ustalar Avcılar , Pimaş Açan Firmalar Avcılar , Tıkalı Lavabo açan Avcılar , Tıkalı lavabo açıcı Avcılar , Tıkanan Lavabo Açma Avcılar , Tıkanmış Lavabo Açma Avcılar , Lavabo Aç Avcılar , Lavabo Açıcı Avcılar , Avcılar Lavabo Tıkanıklığı Açma, Avcılar Tıkalı Lavabo Açma, Avcılar Lavabo Tıkandı, Avcılar Lavabo Açıcılar, Avcılar Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Avcılar , Kameralı Lavabo Açma Avcılar , Lavabo Gideri Açma Avcılar , Tıkalı Lavabo Gideri Açma Avcılar , Lavabo Açmak Avcılar , Tıkalı Lavabo Açmak Avcılar , Robotla Tuvalet Açma Avcılar , Tıkanıklık Açma Avcılar , Tıkanıklık Açıcı Avcılar

1 Yorum yap

  • Hizmetiniz için teşekkür ederim Güler yüzlü hizmetiniz içinde ayrı teşekkür ederim.Kolay gelsin

    Celal kürşat sunay 01.05.2017

Yorum yap

Your email address will not be published.