Beykent Su Tesisatçısı

/Beykent Su Tesisatçısı

Beykent Su TesisatçısıBeykent Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Beykent su tesisatçısı, Beykent su tesisatçısı, Beykent su tesisat tamircisi, Beykent tesisatçı, Beykent su tesisatçıları, Beykent su tesisat firmaları ?, Beykent su tesisatı ustaları ?, Beykent su tesisatçıları, Beykent tesisatçı, Beykent Lavabo Açıcılar, Beykent Pimaş Tıkanıklığı Açma, Beykent tuvalet Tıkanıklığı Açma, Beykent Lavabo Açma, Beykent Klozet Gideri Açma, BeykentGider Açma Beykent bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Beykent lavabo açıcı, Beykent Gider Tıkanıklığı Açma, Beykent Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beykent Lavabo Gideri Açma, Beykent Tuvalet Gideri Açma, Beykent tuvalet Açma, Beykent Tuvalet açıcılar, Beykent Pimaş Açıcı, Beykent Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Beykent Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Beykent Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Beykent, Beykent Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Beykent, Tıkalı Lavabo Açma Beykent, Beykent Tıkalı Tuvalet Açma, Beykent Tıkalı Tuvalet Açan , Beykent Tıkalı Pimaş Açan, Beykent Tıkalı Pimaş Açıcı, Beykent Tıkalı Lavabo Açıcı, Beykent Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Beykent, Tıkalı Gider Açıcı Beykent, Tuvalet Açma Beykent, Pimaş Açma Beykent, Lavabo Açma Beykent, Beykent Tıkanıklık Açma, Beykent Gider Açma, Mutfak Açma Beykent, Beykent Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Beykent, Tıkalı Klozet Gideri Açma Beykent, Tıkalı Klozet Borusu Açma Beykent, Klozet Açmak Beykent, Klozet Açıcı Beykent, Klozet Açıcılar Beykent, Beykent Klozet Tıkandı, Beykent Klozet’im Tıkandı, BeykentTıkanan Klozet Açma, Beykent Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Beykent, Klozet Tıkanıklığı Açma Beykent, Klozet Tıkanması Beykent, Klozet Açan Beykent, Beykent Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Beykent, Tıkalı wc Açma Beykent, Beykent Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Beykent, Beykent Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Beykent, Beykent Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Beykent, Beykent Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Beykent, Pimaş Açma Hizmetleri Beykent, Beykent tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Beykent, Pimaş Açıcılar Beykent, Beykent Tıkanmış Pimaş açma, Beykent Tıkanan Pimaşı açma, Beykent Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Beykent, Pimaş Açan ustalar Beykent, Pimaş Açan Firmalar Beykent, Tıkalı Lavabo açan Beykent, Tıkalı lavabo açıcı Beykent, Tıkanan Lavabo Açma Beykent, Tıkanmış Lavabo Açma Beykent, Lavabo Aç Beykent, Lavabo Açıcı Beykent, Beykent Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beykent Tıkalı Lavabo Açma, Beykent Lavabo Tıkandı, BeykentLavabo Açıcılar, Beykent Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Beykent, Kameralı Lavabo Açma Beykent, Lavabo Gideri Açma Beykent, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Beykent, Lavabo Açmak Beykent, Tıkalı Lavabo Açmak Beykent, Robotla Tuvalet Açma Beykent, Tıkanıklık Açma Beykent, Tıkanıklık Açıcı Beykent

No comments yet.

Yorum yap

Your email address will not be published.