Bakırköy Su Tesisatçısı

/Bakırköy Su Tesisatçısı

Bakırköy Su TesisatçısıBakırköy Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bakırköy su tesisatçısı, Bakırköy su tesisatçısı, Bakırköy su tesisat tamircisi, Bakırköy tesisatçı, Bakırköy su tesisatçıları, Bakırköy su tesisat firmaları ?, Bakırköy su tesisatı ustaları ?, Bakırköy su tesisatçıları, Bakırköy tesisatçı, Bakırköy Lavabo Açıcılar, Bakırköy Pimaş Tıkanıklığı Açma, Bakırköy tuvalet Tıkanıklığı Açma, Bakırköy Lavabo Açma, Bakırköy Klozet Gideri Açma, Bakırköy Gider Açma Bakırköy bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Bakırköy lavabo açıcı, Bakırköy Gider Tıkanıklığı Açma, Bakırköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Bakırköy Lavabo Gideri Açma, Bakırköy Tuvalet Gideri Açma, Bakırköy tuvalet Açma, Bakırköy Tuvalet açıcılar, Bakırköy Pimaş Açıcı, Bakırköy Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Bakırköy Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Bakırköy Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Bakırköy , Bakırköy Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Bakırköy , Tıkalı Lavabo Açma Bakırköy , Bakırköy Tıkalı Tuvalet Açma, Bakırköy Tıkalı Tuvalet Açan , Bakırköy Tıkalı Pimaş Açan, Bakırköy Tıkalı Pimaş Açıcı, Bakırköy Tıkalı Lavabo Açıcı, Bakırköy Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Bakırköy , Tıkalı Gider Açıcı Bakırköy , Tuvalet Açma Bakırköy , Pimaş Açma Bakırköy , Lavabo Açma Bakırköy , Bakırköy Tıkanıklık Açma, Bakırköy Gider Açma, Mutfak Açma Bakırköy , Bakırköy Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Bakırköy , Tıkalı Klozet Gideri Açma Bakırköy , Tıkalı Klozet Borusu Açma Bakırköy , Klozet Açmak Bakırköy , Klozet Açıcı Bakırköy , Klozet Açıcılar Bakırköy , Bakırköy Klozet Tıkandı, Bakırköy Klozet’im Tıkandı, Bakırköy Tıkanan Klozet Açma, Bakırköy Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Bakırköy , Klozet Tıkanıklığı Açma Bakırköy , Klozet Tıkanması Bakırköy , Klozet Açan Bakırköy , Bakırköy Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Bakırköy , Tıkalı wc Açma Bakırköy , Bakırköy Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Bakırköy , Bakırköy Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Bakırköy , Bakırköy Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Bakırköy , Bakırköy Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Bakırköy , Pimaş Açma Hizmetleri Bakırköy , Bakırköy tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Bakırköy , Pimaş Açıcılar Bakırköy , Bakırköy Tıkanmış Pimaş açma, Bakırköy Tıkanan Pimaşı açma, Bakırköy Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Bakırköy , Pimaş Açan ustalar Bakırköy , Pimaş Açan Firmalar Bakırköy , Tıkalı Lavabo açan Bakırköy , Tıkalı lavabo açıcı Bakırköy , Tıkanan Lavabo Açma Bakırköy , Tıkanmış Lavabo Açma Bakırköy , Lavabo Aç Bakırköy , Lavabo Açıcı Bakırköy , Bakırköy Lavabo Tıkanıklığı Açma, Bakırköy Tıkalı Lavabo Açma, Bakırköy Lavabo Tıkandı, Bakırköy Lavabo Açıcılar, Bakırköy Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Bakırköy , Kameralı Lavabo Açma Bakırköy , Lavabo Gideri Açma Bakırköy , Tıkalı Lavabo Gideri Açma Bakırköy , Lavabo Açmak Bakırköy , Tıkalı Lavabo Açmak Bakırköy , Robotla Tuvalet Açma Bakırköy , Tıkanıklık Açma Bakırköy , Tıkanıklık Açıcı Bakırköy

No comments yet.

Yorum yap

Your email address will not be published.