Eminönü Su Tesisatçısı

/Eminönü Su Tesisatçısı

Eminönü Su TesisatçısıEminönü Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Eminönü su tesisatçısı, Eminönü su tesisatçısı, Eminönü su tesisat tamircisi, Eminönü tesisatçı, Eminönü su tesisatçıları, Eminönü su tesisat firmaları ?, Eminönü su tesisatı ustaları ?, Eminönü su tesisatçıları, Eminönü tesisatçı, Eminönü Lavabo Açıcılar, Eminönü Pimaş Tıkanıklığı Açma, Eminönü tuvalet Tıkanıklığı Açma, Eminönü Lavabo Açma, Eminönü Klozet Gideri Açma, EminönüGider Açma Eminönü bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Eminönü lavabo açıcı, Eminönü Gider Tıkanıklığı Açma, Eminönü Lavabo Tıkanıklığı Açma, Eminönü Lavabo Gideri Açma, Eminönü Tuvalet Gideri Açma, Eminönü tuvalet Açma, Eminönü Tuvalet açıcılar, Eminönü Pimaş Açıcı, Eminönü Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Eminönü Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Eminönü Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Eminönü, Eminönü Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Eminönü, Tıkalı Lavabo Açma Eminönü, Eminönü Tıkalı Tuvalet Açma, Eminönü Tıkalı Tuvalet Açan , Eminönü Tıkalı Pimaş Açan, Eminönü Tıkalı Pimaş Açıcı, Eminönü Tıkalı Lavabo Açıcı, Eminönü Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Eminönü, Tıkalı Gider Açıcı Eminönü, Tuvalet Açma Eminönü, Pimaş Açma Eminönü, Lavabo Açma Eminönü, Eminönü Tıkanıklık Açma, Eminönü Gider Açma, Mutfak Açma Eminönü, Eminönü Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Eminönü, Tıkalı Klozet Gideri Açma Eminönü, Tıkalı Klozet Borusu Açma Eminönü, Klozet Açmak Eminönü, Klozet Açıcı Eminönü, Klozet Açıcılar Eminönü, Eminönü Klozet Tıkandı, Eminönü Klozet’im Tıkandı, EminönüTıkanan Klozet Açma, Eminönü Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Eminönü, Klozet Tıkanıklığı Açma Eminönü, Klozet Tıkanması Eminönü, Klozet Açan Eminönü, Eminönü Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Eminönü, Tıkalı wc Açma Eminönü, Eminönü Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Eminönü, Eminönü Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Eminönü, Eminönü Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Eminönü, Eminönü Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Eminönü, Pimaş Açma Hizmetleri Eminönü, Eminönü tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Eminönü, Pimaş Açıcılar Eminönü, Eminönü Tıkanmış Pimaş açma, Eminönü Tıkanan Pimaşı açma, Eminönü Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Eminönü, Pimaş Açan ustalar Eminönü, Pimaş Açan Firmalar Eminönü, Tıkalı Lavabo açan Eminönü, Tıkalı lavabo açıcı Eminönü, Tıkanan Lavabo Açma Eminönü, Tıkanmış Lavabo Açma Eminönü, Lavabo Aç Eminönü, Lavabo Açıcı Eminönü, Eminönü Lavabo Tıkanıklığı Açma, Eminönü Tıkalı Lavabo Açma, Eminönü Lavabo Tıkandı, EminönüLavabo Açıcılar, Eminönü Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Eminönü, Kameralı Lavabo Açma Eminönü, Lavabo Gideri Açma Eminönü, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Eminönü, Lavabo Açmak Eminönü, Tıkalı Lavabo Açmak Eminönü, Robotla Tuvalet Açma Eminönü, Tıkanıklık Açma Eminönü, Tıkanıklık Açıcı Eminönü