Eyüp Su Tesisatçısı

/Eyüp Su Tesisatçısı

Eyüp Su TesisatçısıEyüp Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Eyüp su tesisatçısı, Eyüp su tesisatçısı, Eyüp su tesisat tamircisi, Eyüp tesisatçı, Eyüp su tesisatçıları, Eyüp su tesisat firmaları ?, Eyüp su tesisatı ustaları ?, Eyüp su tesisatçıları, Eyüp tesisatçı, Eyüp Lavabo Açıcılar, Eyüp Pimaş Tıkanıklığı Açma, Eyüp tuvalet Tıkanıklığı Açma, Eyüp Lavabo Açma, Eyüp Klozet Gideri Açma, EyüpGider Açma Eyüp bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Eyüp lavabo açıcı, Eyüp Gider Tıkanıklığı Açma, Eyüp Lavabo Tıkanıklığı Açma, Eyüp Lavabo Gideri Açma, Eyüp Tuvalet Gideri Açma, Eyüp tuvalet Açma, Eyüp Tuvalet açıcılar, Eyüp Pimaş Açıcı, Eyüp Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Eyüp Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Eyüp Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Eyüp, Eyüp Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Eyüp, Tıkalı Lavabo Açma Eyüp, Eyüp Tıkalı Tuvalet Açma, Eyüp Tıkalı Tuvalet Açan , Eyüp Tıkalı Pimaş Açan, Eyüp Tıkalı Pimaş Açıcı, Eyüp Tıkalı Lavabo Açıcı, Eyüp Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Eyüp, Tıkalı Gider Açıcı Eyüp, Tuvalet Açma Eyüp, Pimaş Açma Eyüp, Lavabo Açma Eyüp, Eyüp Tıkanıklık Açma, Eyüp Gider Açma, Mutfak Açma Eyüp, Eyüp Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Eyüp, Tıkalı Klozet Gideri Açma Eyüp, Tıkalı Klozet Borusu Açma Eyüp, Klozet Açmak Eyüp, Klozet Açıcı Eyüp, Klozet Açıcılar Eyüp, Eyüp Klozet Tıkandı, Eyüp Klozet’im Tıkandı, EyüpTıkanan Klozet Açma, Eyüp Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Eyüp, Klozet Tıkanıklığı Açma Eyüp, Klozet Tıkanması Eyüp, Klozet Açan Eyüp, Eyüp Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Eyüp, Tıkalı wc Açma Eyüp, Eyüp Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Eyüp, Eyüp Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Eyüp, Eyüp Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Eyüp, Eyüp Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Eyüp, Pimaş Açma Hizmetleri Eyüp, Eyüp tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Eyüp, Pimaş Açıcılar Eyüp, Eyüp Tıkanmış Pimaş açma, Eyüp Tıkanan Pimaşı açma, Eyüp Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Eyüp, Pimaş Açan ustalar Eyüp, Pimaş Açan Firmalar Eyüp, Tıkalı Lavabo açan Eyüp, Tıkalı lavabo açıcı Eyüp, Tıkanan Lavabo Açma Eyüp, Tıkanmış Lavabo Açma Eyüp, Lavabo Aç Eyüp, Lavabo Açıcı Eyüp, Eyüp Lavabo Tıkanıklığı Açma, Eyüp Tıkalı Lavabo Açma, Eyüp Lavabo Tıkandı, EyüpLavabo Açıcılar, Eyüp Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Eyüp, Kameralı Lavabo Açma Eyüp, Lavabo Gideri Açma Eyüp, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Eyüp, Lavabo Açmak Eyüp, Tıkalı Lavabo Açmak Eyüp, Robotla Tuvalet Açma Eyüp, Tıkanıklık Açma Eyüp, Tıkanıklık Açıcı Eyüp