Beşiktaş Su Tesisatçısı

/Beşiktaş Su Tesisatçısı

Beşiktaş Su TesisatçısıBeşiktaş Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Beşiktaş su tesisatçısı, Beşiktaş su tesisatçısı, Beşiktaş su tesisat tamircisi, Beşiktaş tesisatçı, Beşiktaş su tesisatçıları, Beşiktaş su tesisat firmaları ?, Beşiktaş su tesisatı ustaları ?, Beşiktaş su tesisatçıları, Beşiktaş tesisatçı, Beşiktaş Lavabo Açıcılar, Beşiktaş Pimaş Tıkanıklığı Açma, Beşiktaş tuvalet Tıkanıklığı Açma, Beşiktaş Lavabo Açma, Beşiktaş Klozet Gideri Açma, BeşiktaşGider Açma Beşiktaş bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Beşiktaş lavabo açıcı, Beşiktaş Gider Tıkanıklığı Açma, Beşiktaş Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beşiktaş Lavabo Gideri Açma, Beşiktaş Tuvalet Gideri Açma, Beşiktaş tuvalet Açma, Beşiktaş Tuvalet açıcılar, Beşiktaş Pimaş Açıcı, Beşiktaş Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Beşiktaş Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Beşiktaş Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Beşiktaş, Beşiktaş Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Beşiktaş, Tıkalı Lavabo Açma Beşiktaş, Beşiktaş Tıkalı Tuvalet Açma, Beşiktaş Tıkalı Tuvalet Açan , Beşiktaş Tıkalı Pimaş Açan, Beşiktaş Tıkalı Pimaş Açıcı, Beşiktaş Tıkalı Lavabo Açıcı, Beşiktaş Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Beşiktaş, Tıkalı Gider Açıcı Beşiktaş, Tuvalet Açma Beşiktaş, Pimaş Açma Beşiktaş, Lavabo Açma Beşiktaş, Beşiktaş Tıkanıklık Açma, Beşiktaş Gider Açma, Mutfak Açma Beşiktaş, Beşiktaş Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Beşiktaş, Tıkalı Klozet Gideri Açma Beşiktaş, Tıkalı Klozet Borusu Açma Beşiktaş, Klozet Açmak Beşiktaş, Klozet Açıcı Beşiktaş, Klozet Açıcılar Beşiktaş, Beşiktaş Klozet Tıkandı, Beşiktaş Klozet’im Tıkandı, BeşiktaşTıkanan Klozet Açma, Beşiktaş Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Beşiktaş, Klozet Tıkanıklığı Açma Beşiktaş, Klozet Tıkanması Beşiktaş, Klozet Açan Beşiktaş, Beşiktaş Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Beşiktaş, Tıkalı wc Açma Beşiktaş, Beşiktaş Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Beşiktaş, Beşiktaş Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Beşiktaş, Beşiktaş Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Beşiktaş, Beşiktaş Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Beşiktaş, Pimaş Açma Hizmetleri Beşiktaş, Beşiktaş tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Beşiktaş, Pimaş Açıcılar Beşiktaş, Beşiktaş Tıkanmış Pimaş açma, Beşiktaş Tıkanan Pimaşı açma, Beşiktaş Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Beşiktaş, Pimaş Açan ustalar Beşiktaş, Pimaş Açan Firmalar Beşiktaş, Tıkalı Lavabo açan Beşiktaş, Tıkalı lavabo açıcı Beşiktaş, Tıkanan Lavabo Açma Beşiktaş, Tıkanmış Lavabo Açma Beşiktaş, Lavabo Aç Beşiktaş, Lavabo Açıcı Beşiktaş, Beşiktaş Lavabo Tıkanıklığı Açma, Beşiktaş Tıkalı Lavabo Açma, Beşiktaş Lavabo Tıkandı, BeşiktaşLavabo Açıcılar, Beşiktaş Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Beşiktaş, Kameralı Lavabo Açma Beşiktaş, Lavabo Gideri Açma Beşiktaş, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Beşiktaş, Lavabo Açmak Beşiktaş, Tıkalı Lavabo Açmak Beşiktaş, Robotla Tuvalet Açma Beşiktaş, Tıkanıklık Açma Beşiktaş, Tıkanıklık Açıcı Beşiktaş

No comments yet.

Yorum yap

Your email address will not be published.