Çorlu Su Tesisatçısı

/Çorlu Su Tesisatçısı

Çorlu Su TesisatçısıÇorlu Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Çorlu su tesisatçısı, Çorlu su tesisatçısı, Çorlu su tesisat tamircisi, Çorlu tesisatçı, Çorlu su tesisatçıları, Çorlu su tesisat firmaları ?, Çorlu su tesisatı ustaları ?, Çorlu su tesisatçıları, Çorlu tesisatçı, Çorlu Lavabo Açıcılar, Çorlu Pimaş Tıkanıklığı Açma, Çorlu tuvalet Tıkanıklığı Açma, Çorlu Lavabo Açma, Çorlu Klozet Gideri Açma, ÇorluGider Açma Çorlu bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Çorlu lavabo açıcı, Çorlu Gider Tıkanıklığı Açma, Çorlu Lavabo Tıkanıklığı Açma, Çorlu Lavabo Gideri Açma, Çorlu Tuvalet Gideri Açma, Çorlu tuvalet Açma, Çorlu Tuvalet açıcılar, Çorlu Pimaş Açıcı, Çorlu Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Çorlu Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Çorlu Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Çorlu, Çorlu Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Çorlu, Tıkalı Lavabo Açma Çorlu, Çorlu Tıkalı Tuvalet Açma, Çorlu Tıkalı Tuvalet Açan , Çorlu Tıkalı Pimaş Açan, Çorlu Tıkalı Pimaş Açıcı, Çorlu Tıkalı Lavabo Açıcı, Çorlu Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Çorlu, Tıkalı Gider Açıcı Çorlu, Tuvalet Açma Çorlu, Pimaş Açma Çorlu, Lavabo Açma Çorlu, Çorlu Tıkanıklık Açma, Çorlu Gider Açma, Mutfak Açma Çorlu, Çorlu Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Çorlu, Tıkalı Klozet Gideri Açma Çorlu, Tıkalı Klozet Borusu Açma Çorlu, Klozet Açmak Çorlu, Klozet Açıcı Çorlu, Klozet Açıcılar Çorlu, Çorlu Klozet Tıkandı, Çorlu Klozet’im Tıkandı, ÇorluTıkanan Klozet Açma, Çorlu Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Çorlu, Klozet Tıkanıklığı Açma Çorlu, Klozet Tıkanması Çorlu, Klozet Açan Çorlu, Çorlu Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Çorlu, Tıkalı wc Açma Çorlu, Çorlu Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Çorlu, Çorlu Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Çorlu, Çorlu Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Çorlu, Çorlu Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Çorlu, Pimaş Açma Hizmetleri Çorlu, Çorlu tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Çorlu, Pimaş Açıcılar Çorlu, Çorlu Tıkanmış Pimaş açma, Çorlu Tıkanan Pimaşı açma, Çorlu Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Çorlu, Pimaş Açan ustalar Çorlu, Pimaş Açan Firmalar Çorlu, Tıkalı Lavabo açan Çorlu, Tıkalı lavabo açıcı Çorlu, Tıkanan Lavabo Açma Çorlu, Tıkanmış Lavabo Açma Çorlu, Lavabo Aç Çorlu, Lavabo Açıcı Çorlu, Çorlu Lavabo Tıkanıklığı Açma, Çorlu Tıkalı Lavabo Açma, Çorlu Lavabo Tıkandı, ÇorluLavabo Açıcılar, Çorlu Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Çorlu, Kameralı Lavabo Açma Çorlu, Lavabo Gideri Açma Çorlu, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Çorlu, Lavabo Açmak Çorlu, Tıkalı Lavabo Açmak Çorlu, Robotla Tuvalet Açma Çorlu, Tıkanıklık Açma Çorlu, Tıkanıklık Açıcı Çorlu