Esenyurt Su Tesisatçısı

/Esenyurt Su Tesisatçısı

Esenyurt Su TesisatçısıEsenyurt Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Esenyurt su tesisatçısı, Esenyurt su tesisatçısı, Esenyurt su tesisat tamircisi, Esenyurt tesisatçı, Esenyurt su tesisatçıları, Esenyurt su tesisat firmaları ?, Esenyurt su tesisatı ustaları ?, Esenyurt su tesisatçıları, Esenyurt tesisatçı, Esenyurt Lavabo Açıcılar, Esenyurt Pimaş Tıkanıklığı Açma, Esenyurt tuvalet Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Lavabo Açma, Esenyurt Klozet Gideri Açma, EsenyurtGider Açma Esenyurt bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Esenyurt lavabo açıcı, Esenyurt Gider Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Lavabo Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Lavabo Gideri Açma, Esenyurt Tuvalet Gideri Açma, Esenyurt tuvalet Açma, Esenyurt Tuvalet açıcılar, Esenyurt Pimaş Açıcı, Esenyurt Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Esenyurt Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Esenyurt Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Esenyurt, Esenyurt Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Esenyurt, Tıkalı Lavabo Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkalı Tuvalet Açma, Esenyurt Tıkalı Tuvalet Açan , Esenyurt Tıkalı Pimaş Açan, Esenyurt Tıkalı Pimaş Açıcı, Esenyurt Tıkalı Lavabo Açıcı, Esenyurt Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Esenyurt, Tıkalı Gider Açıcı Esenyurt, Tuvalet Açma Esenyurt, Pimaş Açma Esenyurt, Lavabo Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkanıklık Açma, Esenyurt Gider Açma, Mutfak Açma Esenyurt, Esenyurt Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Esenyurt, Tıkalı Klozet Gideri Açma Esenyurt, Tıkalı Klozet Borusu Açma Esenyurt, Klozet Açmak Esenyurt, Klozet Açıcı Esenyurt, Klozet Açıcılar Esenyurt, Esenyurt Klozet Tıkandı, Esenyurt Klozet’im Tıkandı, EsenyurtTıkanan Klozet Açma, Esenyurt Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Esenyurt, Klozet Tıkanıklığı Açma Esenyurt, Klozet Tıkanması Esenyurt, Klozet Açan Esenyurt, Esenyurt Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Esenyurt, Tıkalı wc Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Esenyurt, Esenyurt Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Esenyurt, Esenyurt Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Esenyurt, Esenyurt Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Esenyurt, Pimaş Açma Hizmetleri Esenyurt, Esenyurt tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Esenyurt, Pimaş Açıcılar Esenyurt, Esenyurt Tıkanmış Pimaş açma, Esenyurt Tıkanan Pimaşı açma, Esenyurt Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Esenyurt, Pimaş Açan ustalar Esenyurt, Pimaş Açan Firmalar Esenyurt, Tıkalı Lavabo açan Esenyurt, Tıkalı lavabo açıcı Esenyurt, Tıkanan Lavabo Açma Esenyurt, Tıkanmış Lavabo Açma Esenyurt, Lavabo Aç Esenyurt, Lavabo Açıcı Esenyurt, Esenyurt Lavabo Tıkanıklığı Açma, Esenyurt Tıkalı Lavabo Açma, Esenyurt Lavabo Tıkandı, EsenyurtLavabo Açıcılar, Esenyurt Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Esenyurt, Kameralı Lavabo Açma Esenyurt, Lavabo Gideri Açma Esenyurt, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Esenyurt, Lavabo Açmak Esenyurt, Tıkalı Lavabo Açmak Esenyurt, Robotla Tuvalet Açma Esenyurt, Tıkanıklık Açma Esenyurt, Tıkanıklık Açıcı Esenyurt