Etiler Su Tesisatçısı

/Etiler Su Tesisatçısı

Etiler Su TesisatçısıEtiler Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Etiler su tesisatçısı, Etiler su tesisatçısı, Etiler su tesisat tamircisi, Etiler tesisatçı, Etiler su tesisatçıları, Etiler su tesisat firmaları ?, Etiler su tesisatı ustaları ?, Etiler su tesisatçıları, Etiler tesisatçı, Etiler Lavabo Açıcılar, Etiler Pimaş Tıkanıklığı Açma, Etiler tuvalet Tıkanıklığı Açma, Etiler Lavabo Açma, Etiler Klozet Gideri Açma, EtilerGider Açma Etiler bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Etiler lavabo açıcı, Etiler Gider Tıkanıklığı Açma, Etiler Lavabo Tıkanıklığı Açma, Etiler Lavabo Gideri Açma, Etiler Tuvalet Gideri Açma, Etiler tuvalet Açma, Etiler Tuvalet açıcılar, Etiler Pimaş Açıcı, Etiler Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Etiler Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Etiler Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Etiler, Etiler Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Etiler, Tıkalı Lavabo Açma Etiler, Etiler Tıkalı Tuvalet Açma, Etiler Tıkalı Tuvalet Açan , Etiler Tıkalı Pimaş Açan, Etiler Tıkalı Pimaş Açıcı, Etiler Tıkalı Lavabo Açıcı, Etiler Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Etiler, Tıkalı Gider Açıcı Etiler, Tuvalet Açma Etiler, Pimaş Açma Etiler, Lavabo Açma Etiler, Etiler Tıkanıklık Açma, Etiler Gider Açma, Mutfak Açma Etiler, Etiler Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Etiler, Tıkalı Klozet Gideri Açma Etiler, Tıkalı Klozet Borusu Açma Etiler, Klozet Açmak Etiler, Klozet Açıcı Etiler, Klozet Açıcılar Etiler, Etiler Klozet Tıkandı, Etiler Klozet’im Tıkandı, EtilerTıkanan Klozet Açma, Etiler Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Etiler, Klozet Tıkanıklığı Açma Etiler, Klozet Tıkanması Etiler, Klozet Açan Etiler, Etiler Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Etiler, Tıkalı wc Açma Etiler, Etiler Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Etiler, Etiler Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Etiler, Etiler Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Etiler, Etiler Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Etiler, Pimaş Açma Hizmetleri Etiler, Etiler tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Etiler, Pimaş Açıcılar Etiler, Etiler Tıkanmış Pimaş açma, Etiler Tıkanan Pimaşı açma, Etiler Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Etiler, Pimaş Açan ustalar Etiler, Pimaş Açan Firmalar Etiler, Tıkalı Lavabo açan Etiler, Tıkalı lavabo açıcı Etiler, Tıkanan Lavabo Açma Etiler, Tıkanmış Lavabo Açma Etiler, Lavabo Aç Etiler, Lavabo Açıcı Etiler, Etiler Lavabo Tıkanıklığı Açma, Etiler Tıkalı Lavabo Açma, Etiler Lavabo Tıkandı, EtilerLavabo Açıcılar, Etiler Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Etiler, Kameralı Lavabo Açma Etiler, Lavabo Gideri Açma Etiler, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Etiler, Lavabo Açmak Etiler, Tıkalı Lavabo Açmak Etiler, Robotla Tuvalet Açma Etiler, Tıkanıklık Açma Etiler, Tıkanıklık Açıcı Etiler