Ataşehir Su Tesisatçısı

/Ataşehir Su Tesisatçısı

Ataşehir Su TesisatçısıAtaşehir Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Ataşehir su tesisatçısı, Ataşehir su tesisatçısı, Ataşehir su tesisat tamircisi, Ataşehir tesisatçı, Ataşehir su tesisatçıları, Ataşehir su tesisat firmaları ?, Ataşehir su tesisatı ustaları ?, Ataşehir su tesisatçıları, Ataşehir tesisatçı, Ataşehir Lavabo Açıcılar, Ataşehir Pimaş Tıkanıklığı Açma, Ataşehir tuvalet Tıkanıklığı Açma, Ataşehir Lavabo Açma, Ataşehir Klozet Gideri Açma, Ataşehir Gider Açma Ataşehir bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Ataşehir lavabo açıcı, Ataşehir Gider Tıkanıklığı Açma, Ataşehir Lavabo Tıkanıklığı Açma, Ataşehir Lavabo Gideri Açma, Ataşehir Tuvalet Gideri Açma, Ataşehir tuvalet Açma, Ataşehir Tuvalet açıcılar, Ataşehir Pimaş Açıcı, Ataşehir Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Ataşehir Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Ataşehir Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Ataşehir, Ataşehir Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Ataşehir, Tıkalı Lavabo Açma Ataşehir, Ataşehir Tıkalı Tuvalet Açma, Ataşehir Tıkalı Tuvalet Açan , Ataşehir Tıkalı Pimaş Açan, Ataşehir Tıkalı Pimaş Açıcı, Bahçelievler Tıkalı Lavabo Açıcı, Ataşehir Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Ataşehir, Tıkalı Gider Açıcı Ataşehir, Tuvalet Açma Ataşehir, Pimaş Açma Ataşehir, Lavabo Açma Ataşehir, Ataşehir Tıkanıklık Açma, Ataşehir Gider Açma, Mutfak Açma Ataşehir, Ataşehir Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Ataşehir, Tıkalı Klozet Gideri Açma Ataşehir, Tıkalı Klozet Borusu Açma Ataşehir, Klozet Açmak Ataşehir, Klozet Açıcı Ataşehir, Klozet Açıcılar Ataşehir, Ataşehir Klozet Tıkandı, Ataşehir Klozet’im Tıkandı, Ataşehir Tıkanan Klozet Açma, Ataşehir Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Ataşehir, Klozet Tıkanıklığı Açma Ataşehir, Klozet Tıkanması Ataşehir, Klozet Açan Ataşehir, Ataşehir Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Ataşehir, Tıkalı wc Açma Ataşehir, Ataşehir Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Ataşehir, Ataşehir Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Ataşehir, AtaşehirPimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Ataşehir, Ataşehir Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Ataşehir, Pimaş Açma Hizmetleri Ataşehir, Ataşehir tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Ataşehir, Pimaş Açıcılar Ataşehir, Ataşehir Tıkanmış Pimaş açma, Ataşehir Tıkanan Pimaşı açma, Ataşehir Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Ataşehir, Pimaş Açan ustalar Ataşehir, Pimaş Açan Firmalar Ataşehir, Tıkalı Lavabo açan Ataşehir, Tıkalı lavabo açıcı Ataşehir, Tıkanan Lavabo Açma Ataşehir, Tıkanmış Lavabo Açma Ataşehir, Lavabo Aç Ataşehir, Lavabo Açıcı Ataşehir, Ataşehir Lavabo Tıkanıklığı Açma, Ataşehir Tıkalı Lavabo Açma, Ataşehir Lavabo Tıkandı, AtaşehirLavabo Açıcılar, Ataşehir Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Ataşehir, Kameralı Lavabo Açma Ataşehir, Lavabo Gideri Açma Ataşehir, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Ataşehir, Lavabo Açmak Ataşehir, Tıkalı Lavabo Açmak Ataşehir, Robotla Tuvalet Açma Ataşehir, Tıkanıklık Açma Ataşehir, Tıkanıklık Açıcı Ataşehir

1 Yorum yap

  • Çok memnun kaldım tavsiye ederim, işlerini ciddiye alan güleryüzlü bir ekip çok teşekkür ediyorum..

    Kamil demir 25.04.2017

Yorum yap

Your email address will not be published.