Bebek Su Tesisatçısı

/Bebek Su Tesisatçısı

Bebek Su TesisatçısıBebek Su Tesisatçısı

Tesisatçı kimdir ve ne iş yapar sorusuna en basit cevabı şu şekilde verebiliriz: tesisatçılar bir evde veya iş yerindeki su borularını takar, musluk montajı yapar ve tamir eder, sıhhi
tesisat armatürlerini kurar gibi örneklendirilebilir. Bu işte profesyoneller ayrıca su ve gaz borularının da kurulumunu gerçekleştirebilir. Bu konuda yapılan diğer araştırmalardan biri de su tesisatçısı kimdir ve sıhhi tesisat nedir sorularıdır. Bu yazımızda tesisatçının görevleri nelerdir, tesisat sistemi ve sıhhi tesisat nedir detaylı biçimde anlatacağız.

Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Tesisatçılar bir evde veya iş yerlerinde sıhhi tesisat kurarlar. Nasıl ki bir insanın vücudunda damarları bir taşıma sistemi görüyorsa tesisat sistemindeki borular da aynı işlemi görür. Bu yüzden bir mekânın tesisat sistemi çok iyi kurulmalıdır.
Eğer işinde uzman olmayan veya kolaya kaçan ustalarla çalışırsanız ileride mutfak ve banyolardan su taşması gibi evlerinize ciddi zararlar verecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda bir binanın tesisat sisteminde yeniden bir düzenleme yapılmak zorunda bile kalınabilir. Tesisatçılar bu noktada tesisat sisteminin planlamasını iyi yapmalı ve herhangi bir arıza durumunda da sorunu iyi teşhis etmelidir. Tesisatçılar bakım ve onarım yapmak için çeşitli aletler kullanabilirler. Bir tesisatçının ilk görevi sıhhi tesisatın güvenliğini ve fonksiyonelliğini sağlamaktır. Bir tesisatçı en az lise mezunu olmak zorundadır. Ardından MEB onaylı sıhhi tesisatçılık kurslarından birine gidip sertifika almalıdır. Bu sayede, tesisatçı unvanını alabilir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, basitçe anlatmak gerekirse bir su kaynağındaki suyu bağlantılı olduğu yerlere temiz olarak ulaştırıp kirli suyun ise dışarı atılmasını sağlayan boru hattına verilen isimdir. Sıhhi tesisatın kullanım alanı oldukça geniştir. Evlerden iş yerlerine hatta sanayilere kadar kullanılır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, klozet, banyo gibi yerlerde tesisatçılar boru hatlarını ayarlarlar. Ayrıca, bu tarz yerlerde sıhhi tesisatta bir sorun varsa pis bir koku yayılacaktır. Bunun nedeni sistemde yaşanan arızadan dolayı kirli suyun dışarı atılamamasıdır. Sık görülen conta sorununa iyi bir örnektir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken suyun alınacağı kaynak çok önemlidir. Suyun kalitesi düşükse tesisat sisteminde zamanla sorunlar oluşacaktır. Bu sebeple, tesisat içerisinde kullanılacak suyun 7-12 derece arasında sıcaklığa sahip olması gerekir.
Sistemin sorunsuz çalışması için gereken diğer etken ise suyun hızıdır. Çok yüksek hızla gelen su basıncın dengesizleşmesine sebep olabilir. Bu da tesisat sistemine zarar verir. Böyle bir sorunlar karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sıhhi tesisat borularının eğimini sayaçtan yukarı doğru verdiğinizden emin olun. Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tesisat sistemi her zaman için ulaşılması kolay olmalıdır. Eğer ilerleyen zamanlarda tesisat sisteminde bir sorun oluşursa tamiri ve onarımı için zorluk çıkarmasın. Açık alana döşenen boruların donmaması son derece önemlidir. Bu durum sonradan problem oluşturacaktır. Bu sebeple, izole işlemi yapılmalıdır. Ayrıca, boruların kolay bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.

Tesisat Sistemi Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Sıhhi tesisat sisteminin uzun ömürlü olması için öncelikle işinde usta bir ekip ile çalışılmalıdır. Böylece, sistemde bir sorun olduğunda tamiri için fazla uğraşmanız gerekmez. Ek olarak, tesisat sisteminin kurulum aşaması hatasız ve temiz olmalıdır. Bu sayede, banyo ve mutfak giderlerinden su taşması gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz azalır. Tesisat sisteminde bir arıza varsa mutlaka fazla vakit geçmeden çözülmelidir. Aynı bir araçta meydana gelen bir arıza ne kadar bekletilirse sorun ve maliyet de o kadar artacaktır tesisat sistemi de aynı mantığa sahiptir. Sistemin kaliteli malzemelerden üretilmesi de diğer bir husustur. Bu sayede, hem insan sağlığına zarar vermez hem de uzun süreler kullanılabilir.

Bizi Takip Edin

Youtube kanalımıza abone olarak bizi ve yaptığımız işleri takip edip inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bebek su tesisatçısı, Bebek su tesisatçısı, Bebek su tesisat tamircisi, Bebek tesisatçı, Bebek su tesisatçıları, Bebek su tesisat firmaları ?, Bebek su tesisatı ustaları ?, Bebek su tesisatçıları, Bebek tesisatçı, Bebek Lavabo Açıcılar, Bebek Pimaş Tıkanıklığı Açma, Bebek tuvalet Tıkanıklığı Açma, Bebek Lavabo Açma, Bebek Klozet Gideri Açma, BebekGider Açma Bebek bölgesinde kırmadan giderlerinizi açıyoruz. 7/24, Bebek lavabo açıcı, Bebek Gider Tıkanıklığı Açma, Bebek Lavabo Tıkanıklığı Açma, Bebek Lavabo Gideri Açma, Bebek Tuvalet Gideri Açma, Bebek tuvalet Açma, Bebek Tuvalet açıcılar, Bebek Pimaş Açıcı, Bebek Gider Açıcı giderleri kırmadan robot makine ile açıyoruz., Bebek Pimaş Açan kırmadan tıkanan pimaşları açıyoruz., Bebek Tıkanıklık Açıcı tıkanan giderleri kırmadan açıyoruz., Klozet açıcı Bebek, Bebek Tıkalı Pimaş Açma, Tıkalı Gider Açma Bebek, Tıkalı Lavabo Açma Bebek, Bebek Tıkalı Tuvalet Açma, Bebek Tıkalı Tuvalet Açan , Bebek Tıkalı Pimaş Açan, Bebek Tıkalı Pimaş Açıcı, Bebek Tıkalı Lavabo Açıcı, Bebek Tıkalı Tuvalet Açıcı, Tıkalı Pimaş Açıcı Bebek, Tıkalı Gider Açıcı Bebek, Tuvalet Açma Bebek, Pimaş Açma Bebek, Lavabo Açma Bebek, Bebek Tıkanıklık Açma, Bebek Gider Açma, Mutfak Açma Bebek, Bebek Kanal Açma, Tıkalı Klozet Açma Bebek, Tıkalı Klozet Gideri Açma Bebek, Tıkalı Klozet Borusu Açma Bebek, Klozet Açmak Bebek, Klozet Açıcı Bebek, Klozet Açıcılar Bebek, Bebek Klozet Tıkandı, Bebek Klozet’im Tıkandı, BebekTıkanan Klozet Açma, Bebek Tıkanmış Klozet Açma, Klozet Tıkanıklığı Bebek, Klozet Tıkanıklığı Açma Bebek, Klozet Tıkanması Bebek, Klozet Açan Bebek, Bebek Klozet Gideri Açma, Robotla Klozet Açma Bebek, Tıkalı wc Açma Bebek, Bebek Tıkalı wc Nasıl Açılır?, Tıkanan tuvaleti Açma Bebek, Bebek Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Bebek, Bebek Pimaş Tıkanıklığı Açma, Robotla Pimaş Açma Bebek, Bebek Tıkalı Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma Bebek, Pimaş Açma Hizmetleri Bebek, Bebek tıkalı Pimaş Açıcı, Pimaş Açıcı Bebek, Pimaş Açıcılar Bebek, Bebek Tıkanmış Pimaş açma, Bebek Tıkanan Pimaşı açma, Bebek Pimaş Tıkanması, Pimaş Açan Tesisatçı Bebek, Pimaş Açan ustalar Bebek, Pimaş Açan Firmalar Bebek, Tıkalı Lavabo açan Bebek, Tıkalı lavabo açıcı Bebek, Tıkanan Lavabo Açma Bebek, Tıkanmış Lavabo Açma Bebek, Lavabo Aç Bebek, Lavabo Açıcı Bebek, Bebek Lavabo Tıkanıklığı Açma, Bebek Tıkalı Lavabo Açma, Bebek Lavabo Tıkandı, BebekLavabo Açıcılar, Bebek Robotla Lavabo açma, Kırmadan Lavabo Açma Bebek, Kameralı Lavabo Açma Bebek, Lavabo Gideri Açma Bebek, Tıkalı Lavabo Gideri Açma Bebek, Lavabo Açmak Bebek, Tıkalı Lavabo Açmak Bebek, Robotla Tuvalet Açma Bebek, Tıkanıklık Açma Bebek, Tıkanıklık Açıcı Bebek

No comments yet.

Yorum yap

Your email address will not be published.